نخستین سری واگن‌های متروی کرج روی ریل قرار گرفت

عضو شورای شهر کرج از ورود واگن‌های رام اول قطار شهری به ایستگاه چهارراه طالقانی خبر داد.

به گزارش پیمان دوستی ، مسعود محمدی روز یکشنبه ۱۸ دی ماه در جمع خبرنگاران گفت: با تلاش همکاران سازمان قطار شهری کرج، اولین سری از واگن‌های رام اول قطار شهری از شفت ایستگاه چهارراه طالقانی وارد تونل شد.

وی در حاشیه انتقال این واگن‌ها به کارگاه‌ زیرزمینی مترو افزود: در مرحله نخست یک کشنده(دیزل) و روزانه دو عدد واگن از محل ایستگاه چهارراه آیت‌الله طالقانی با برنامه ریزی زمانی مشخص روی ریل قرار می‌گیرد.

عضو شورای شهر کرج در ادامه از ملاحظات HSE و الزامات فنی تست خشک طی روزهای آتی خبرداد و گفت: متأسفانه طی سال‌های گذشته، مشکلات گوناگونی به عنوان عوامل تاخیر در اجرای پروژه قطار شهری کرج مطرح شده است که قصد ورود به آنها را نداریم و سعی می‌کنیم با تسریع در روند فعلی، و نصب تأسیسات، تست خشک، تجهیز ایستگاه‌ها، حرکت آزمایشی و در نهایت مسافرگیری در مسیرهای هدف، متروی درون شهری را به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی حمل و نقل عمومی پاک برای شهروندان به ارمغان آوریم.

مسعود محمدی در پایان نیز افزود: قطعا توسعه حمل و نقل پاک اگر پیش از این به عنوان یک گزینه مطرح بود، باتوجه به آلودگی هوا در کلانشهرها، امروز به عنوان یک الزام در مدیریت شهری قلمداد می‌شود که با توسعه آن، می‌توان گامی اساسی در کاهش آلودگی هوا، تصادفات رانندگی و هزینه سفرهای درون شهری داشت.

منبع : ایسنا