مشکل «پدرخوانده» حل می‌شود؟

ساترا بعد از اعلام پاره‌ای ایرادها به برنامه «پدرخوانده» مبنی بر اشکالات ساختاری و ملاحظات محتوایی، با صدور مجوز انتشار ادامه قسمت‌های آن موافقت نکرد. با این حال معاون ساترا به تازگی از مراجعه مدیران فیلم نت به سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر برای حل مشکلات «پدرخوانده» خبر داده است.

به گزارش پیمان دوستی ، در هفته‌های اخیر نامه‌ای از سوی ساترا به علی سرتیپی ـ مدیرعامل فیلم نت ـ مبنی بر اینکه مراحل ساخت این مجموعه اعم از ارائه طرح اولیه، طرح دکور، لیست عوامل و بازیگران بدون فرایند قانونی و بدون صدور مجوز ساترا انجام شده، منتشر شده است. علیرغم این ایرادها مقرر شده بود که در راستای تعامل ساترا با پلتفرم پخش‌کننده، سه قسمت از برنامه هم در ساترا مورد کارشناسی و بررسی قرار گرفته اما به دلیل برخی اشکالات ساختاری و ملاحظات محتوایی شورا با صدور مجوز انتشار این قسمت‌ها موافقت نکرده است.

ابهام در دکور و استفاده از المان‌ها و نمادهایی همچون بز، طرح داوینچی، ستون‌های سلیمان که عموما معرف برخی عرفان‌ها و فرقه‌های انحرافی است، استعمال دخانیات و کشیدن پیپ که جنبه ترویجی دارد، افراط و ارزش‌گذاری در بیگانه‌سازی پوشش حجاب بازیگران و مهمانان برنامه و فاصله گرفتن با عرف جامعه ایرانی و اسلامی و افراط در استفاده از واژه‌ها و کلمات انگلیسی توسط مجری و بازیگران از جمله ایراداتی است که ساترا به «پدرخوانده» وارد دانسته است.

امکان صدور مجوز برای قسمت‌های جدید «پدرخوانده» وجود دارد؟

محمدصادق افراسیابی ـ معاون کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا ـ در پاسخ به این پرسش، پخش ادامه «پدرخوانده» را دور از انتظار نمی‌داند و توضیح می دهد: احتمال صدور مجوز برای قسمت های جدید این مجموعه وجود دارد.

وی در این ارتباط از مراجعه مدیران فیلم نت به ساترا برای حل مشکلات «پدرخوانده» خبر داد و گفت: به نظر می‌رسد فیلم نت قصد دارد ملاحظات ساترا درباره‌ی مجموعه «پدرخوانده» را رعایت کند و احتمال صدور مجوز برای قسمت‌های جدید این مجموعه وجود دارد.

منبع : ایسنا