عرضه بیش از ۱۴۰۰تن گوشت قرمز منجمد در استان تهران

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۱۴۵۴تن گوشت قرمز منجمد در سطح استان عرضه شده است، گفت: امکان استفاده تمامی کسانی که در سامانه ستکاوا ثبت‌نام کرده و احراز هویت شده‌اند، برای تهیه گوشت قرمز منجمد بدون محدودیت همچنان ادامه خواهد داشت.

به گزارش پیمان دوستی ، جبرئیل برادری با اشاره به تامین مناسب گوشت قرمز منجمد در استان تهران و عرضه با قیمت مصوب گفت: تاکنون بیش از ۱۴۵۴ تن گوشت قرمز ‌منجمد در فروشگاه‌های زنجیره‌ای، میادین میوه و تره‌بار و قصابی‌های عضو اتحادیه توزیع شده است.

وی ادامه داد: توزیع گوشت قرمز منجمد به منظور تنظیم بازار این محصول پروتئینی از هفته دوم دی ماه آغاز شد که تاکنون بیش از ۱۴۵۴ تن گوشت قرمز از طریق سامانه ستکاوا عرضه شده و روند توزیع این کالای پروتئینی همچنان ادامه خواهد داشت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران تاکید کرد: توزیع گوشت قرمز منجمد از محل سردخانه‌های ذخیره استراتژیک کالاهای اساسی در حال انجام است و هیچ‌گونه کمبودی نداریم.

بنا بر اعلام وزارت جهادکشاورزی برادری از ادامه روند عرضه گوشت قرمز منجمد با این روش خبر داد و افزود: امکان استفاده تمامی کسانی که در سامانه ستکاوا ثبت‌نام کرده و احراز هویت شده‌اند، برای تهیه گوشت قرمز منجمد بدون محدودیت همچنان ادامه خواهد داشت و عرضه به بازار مصرف فراهم شده است.

وی با اشاره به آمادگی کامل جهاد کشاورزی استان برای توزیع گوشت استان به هر اندازه که مورد نیاز فروشگاه‌های زنجیره‌ای و صنوف باشد، گفت: کلیه غرف میادین میوه و تره بار، اصناف تهران، اتحادیه و تشکل‌ها و سایر متقاضیان می‌توانند با ثبت نام در این سامانه، با مراجعه به سردخانه‌ها، گوشت قرمز منجمد گوسفند و گوساله مورد نیاز خود را تحویل بگیرند.

به گزارش ایسنا وزارت جهاد کشاورزی به منظور تنظیم بازار، کنترل قیمت و حذف واسطه های غیرضروری و همچنین رصد تمامی مراحل از تامین و تولید تا توزیع سامانه ای را تحت عنوان «سامانه تامین و توزیع محصولات و فرآورده های کشاورزی آوا» یا به اختصار ستکاوا راه اندازی کرده است.

در این سامانه تولیدکنندگان می توانند محصولات کشاورزی و دامی را عرضه و فروشگاه های پروتئینی، فروشگاه‌ های زنجیره‌ ای و غرفه های میادین میوه و تره‌ بار عضو این سامانه می‌ توانند خرید خود را انجام دهند.

منبع : ایسنا