بنیاد مستضعفان زمین‌های مدارس در اختیارش را به آموزش و پرورش واگذار می‌کند

رئیس بنیاد مستضعفان با افتتاح ۲۹۴مین مدرسه احداث شده توسط بنیاد در شهرستان بهارستان استان تهران، از بهره‌برداری از طرح‌های آموزشی بنیاد به ارزش بیش از ۴۰۰۰ میلیارد تومان خبر داد و گفت: بنیاد مستضعفان تمام زمین‌های مدارس در اختیارش را به وزارت آموزش و پرورش واگذار می‌کند و تا امروز ۴۲۵ ملک به ارزش ۳۴۰۰ میلیارد تومان واگذار کرده است.

به گزارش پیمان دوستی ، سید پرویز فتاح صبح امروز با حضور در مدرسه‌ای در شهرستان بهارستان از مناطق حاشیه‌ای شهر تهران، ضمن افتتاح یک مدرسه دخترانه در این منطقه محروم، طرح‌های آموزشی بنیاد به ارزش بیش از ۴۰۰۰ میلیارد تومان در سراسر کشور را افتتاح کرد.

رئیس بنیاد مستضعفان در تشریح اقدامات آموزشی بنیاد اظهار کرد: این مدرسه، ۲۹۴مین مدرسه احداث شده بنیاد مستضعفان است که ۱۰۰۰ کلاس درس را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: علاوه بر مدارس احداث شده توسط بنیاد مستضعفان، ما تفاهم‌نامه‌ای را با وزیر آموزش و پرورش منعقد کردیم که بر اساس آن، بنیاد مستضعفان ۶۰۰ کلاس درس را در مناطق محروم اعلامی از سوی این وزارتخانه، احداث می‌کند.

فتاح با اعلام خبر واگذاری رایگان تمام زمین‌های مدارس در اختیار بنیاد مستضعفان به وزارت آموزش و پرورش گفت: ما تا امروز ۴۲۵ ساختمان و زمین مدارسی که در اختیارمان بود را به وزارت آموزش و پرورش واگذار کردیم که ارزش این املاک بیش از ۳۶۰۰ میلیارد تومان است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، رئیس بنیاد مستضعفان اضافه کرد: علاوه بر این موارد بنیاد به صورت هرساله بسته‌های آموزشی و لوازم التحریر را در اختیار دانش آموزان محروم قرار می‌دهد و امسال ۸۵ هزار بسته لوازم‌التحریر میان دانش‌آموزان کم‌برخوردار توزیع کردیم.

منبع : ایسنا