استاندار البرز :

برق ادارات و چراغ‌های راهنمایی با پنل خورشیدی تأمین شود

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: باید سناریوهای محتمل در حوادث مختلف تهیه و تدوین شود و مانورهای مستمر برای آمادگی مقابله با تهدیدها شکل گیرد

به گزارش پیمان دوستی ، مجتبی عبداللهی در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان که روز یکشنبه ۱۸ دی ماه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با بیان اینکه این روزها بیش از پیش به اهمیت پدافند غیرعامل پی بردیم، افزود: پیش بینی و پیشگیری و مقاومت در مقابل حوادث و رخدادها باید همواره مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: ضرورت دارد نقاط ضعف و قوت پدافند غیرعامل استان احصا شود و نسبت به حل موضوعات و تقویت زیرساخت های این حوزه اقدام کنیم.

عبداللهی گفت: ادارات کل بحران و پدافندغیرعامل استان باید با یکدیگر هم افزایی و همپوشانی ویژه‌ای به خصوص در بحران‌ها و حوادث داشته باشند.

وی افزود: باید سناریوهای محتمل در حوادث مختلف تهیه و تدوین شود و مانورهای مستمر برای آمادگی مقابله با تهدیدها شکل گیرد.

استاندار البرز گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی برای مدیران و کارشناسان جهت آشنایی با مباحث پدافند غیرعامل به ویژه حوزه‌های زیستی، سایبری و… ضرورت دارد.

وی بر لزوم پیش بینی برق اضطراری برای ادارات و بیمارستان ها تاکید کرد و افزود: نصب پنل‌های خورشیدی برای چراغ‌های راهنمایی و رانندگی و همچنین ساختمان‌های ادارات و دستگاه‌های استان در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

عبداللهی همچنین نظارت بر راه های استان و اتخاذ تدبیر برای ایجاد مسیرهای جایگزین را امری مهم دانست.

منبع : ایسنا