رئیس صداوسیما درگذشت شهروز ملک آرایی را تسلیت گفت

برای او که با صدای خاصش آثار مختلف را بومی کرد

در پی درگذشت شهروز ملک آرایی، صداپیشه پیشکسوت کشورمان، پیمان جبلی رئیس صداوسیما در پیامی فقدان مرحوم ملک آرایی را تسلیت گفت.

به گزارش پیمان دوستی به نقل از روابط عمومی صداوسیما، متن پیام تسلیت رئیس صداوسیما بدین شرح است:

«انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت صداپیشه توانا و خاطره‌ساز، شهروز ملک‌آرایی را تسلیت می‌گویم. این هنرمند توانای ملایری با صدای خاص خود، سال‌ها روحی تازه بر نقش‌های مختلف فیلم‌ها، سریال‌ها و انیمیشن‌ها دمید و آنها را ایرانی و بومی‌ کرد. بینندگان حتماً صدای او را در نقش‌هایی مانند پدر اوشین در سریال «سال‌های دور از خانه»، آقای ووپی در انیمیشن «تنسی‌تاکسیدو جان کوچولو» در انیمیشن رابین‌هود به یاد دارند و بازی درخشانش در نقش قیس بن سعد در سریال امام‌ علی(ع)، همچنان تحسین برانگیز است. فقدان این هنرمند را به جامعه صداپیشگی و هنر دوبله و همین طور خانواده و دوستان تسلیت گفته و از ایزد منان برای آن عزیز سفر کرده، رحمت واسعه الهی مسئلت می‌کنم.»

پیمان جبلی

رئیس سازمان صدا و سیما»

شهروز ملک آرایی، هنرمند پیشکسوت و صداپیشه توانا شامگاه ۲۹ دی بر اثر بیماری ریوی در بیمارستان بهمن در سن ۸۱ سالگی درگذشت.

مرحوم ملک آرایی سالها با صداپیشگی نقش های مختلف در فیلم ها و سریال های مختلف مانند «ناوارو»، «سال های دور از خانه»، «ماجراهای گالیور»، «جومونگ»، «قصه‌های جزیره» و … و بازی در سریال هایی مثل امام علی (ع) و فیلم «سردار جنگل» و… صدا و تصویری ماندگار از خود به جای گذاشت.

منبع : ایسنا