وزیر ورزش و جوانان تشریح کرد

ارائه درخواست افزایش «وام ازدواج» به دولت/حضور در مسابقات جهانی و حواشی «حجاب» ورزشکاران

وزیر ورزش و جوانان از ارائه طرحی به هیات دولت برای افزایش معقول «وام ازدواج» و نیز پیش بینی شدن تفکیک حوزه جوانان از وزارت ورزش و جوانان در برنامه هفتم توسعه خبر داد.

به گزارش پیمان دوستی ، حمید سجادی شب گذشته با حضور در برنامه صف اول شبکه خبر تلویزیون به ارائه گزارش عملکرد وزارت ورزش و جوانان در حوزه جوانان پرداخت و با بیان اینکه بهتر است حوزه جوانان از حوزه ورزش منفک شود تا تشکیلات خاص خود را داشته باشد، اظهار کرد: این امر در برنامه هفتم توسعه در صورت تصویب پیش بینی شده است تا حوزه جوانان از وزارت ورزش منفک شده و دارای ساختار خاص خود شود.

وی ادامه داد: بر روی این مساله که حوزه جوانان پس از تفکیک از وزارت ورزش تبدیل به چه ساختاری شود، بحث است. طبیعتا وزارت شدن آن سخت است و سازمان شدن آن محل بحث است.

سجادی به این سوال که اگر این تفکیک انجام شود شما دوست دارید وزیر ورزش باشید یا جوانان، با اندکی تامل پاسخ داد: طبیعتا وزیر ورزش چراکه حوزه جوانان مطالعات و ساز و کار خاص خود را دارد. البته کار کردن با جوانان افتخار است. اکثر افراد فکر می‌کنند جوانان فراموش شده‌اند و زیر اسم ورزش نادیده گرفته می‌شوند؛ بپذیریم انصافا اینگونه نیست. ورزش هیاهوی خاص خود را دارد و از این رو دیده می‌شود. اتفاقات و کارهایی که برای جوانان انجام می‌دهیم مثل ورزش دیده نمی‌شود چراکه باید در جامعه لمس شود.

وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به این سوال که اساسا وزارتخانه شما می‌تواند با قشر جوان ارتباط بگیرد؟، توضیح داد: یکی از بهترین اتفاقاتی که در این حوزه می‌افتد فعالیت سمن‌ها است. در ابتدای فعالیت ما در این دولت ۳۷۰۰ سمن جوانان داشتیم که اکنون حداقل ۶۰۰ سمن به این تعداد اضافه شده است. به ویژه در برخی استان‌ها مثل تهران و اطراف آن سمن‌های خیلی فعالی داریم. سمن‌ها پل ارتباطی ما با قشر جوان هستند و ما سعی می‌کنیم سیاست گذاری‌هایمان برگرفته از خواسته‌های جوانان باشد.

منبع : ایسنا